Droga Pacjentko!

 1. W sytuacji awaryjnej bez wahania udaj się do swojego lekarza rodzinnego, ginekologa lub lekarza dyżurującego w punkcie nocnej pomocy lekarskiej.
 2. Nie obawiaj się! Lekarze, którzy podpisali deklarację wiary lekarzy katolickich, to tylko niewielka część naszego środowiska. Prawdopodobieństwo, że spotkasz takiego lekarza w gabinecie, jest minimalne.
 3. Jeśli masz wyjątkowego pecha i jednak trafisz na lekarza, który odmówi wystawienia recepty na lek, powołując się na klauzulę sumienia, poproś o pisemne uzasadnienie odmowy w dokumentacji lekarskiej (lekarz jest do tego zobowiązany na mocy art. 38 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty).
 4. NIE PANIKUJ! Nie szukaj preparatów w internecie – to nielegalne i niebezpieczne. Skontaktuj się z nami (informacje odnośnie do kontaktu znajdują się w sekcji Kontakt). Zobaczymy, jak możemy Ci pomóc.
 5. Wypełnij Kartę wizyty awaryjnej i weź ją na wizytę do lekarza.
 6. Wykonaj test ciążowy. Tabletkę „po” można zastosować tylko wtedy, gdy wynik jest negatywny. Zapisz datę i godzinę wykonania testu.
 7. Skuteczniejszą i najlepszą dla Twoich potrzeb metodę antykoncepcji pomoże Ci dobrać lekarz/lekarka ginekolog/ginekolożka na standardowej wizycie.
 8. Pamiętaj, że niezabezpieczony stosunek seksualny pociąga za sobą ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli masz wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Kontakt

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować w sprawie otrzymania pomocy, właściwą drogą kontaktu jest formularz dostępny poniżej. Odpowiadamy na każdą wiadomość – jeżeli nie znajdziesz od nas odpowiedzi, sprawdź folder SPAM.

 • Kontakt do lekarza przekazujemy wyłącznie pacjentkom w sytuacji awaryjnej – wypisanie recepty możliwe jest jedynie po zbadaniu pacjentki.
 • Nie podajemy go partnerom i nie zajmujemy się wystawianiem recept przez internet.
 • Nie udzielamy porad lekarskich przez internet.
 • Nie zajmujemy się także udzielaniem porad odnośnie do wyboru metod antykoncepcji.
 • Prosimy o podanie lokalizacji z naszej mapy, do której masz najbliżej – https://lekarzekobietom.pl/jestem-pacjentka/lista-lokalizacji/

Formularz