Droga Pacjentko!

 1. W sytuacji awaryjnej bez wahania udaj się do swojego lekarza rodzinnego, ginekologa lub lekarza dyżurującego w punkcie nocnej pomocy lekarskiej.
 2. Nie obawiaj się! Lekarze, którzy podpisali deklarację wiary lekarzy katolickich, to tylko niewielka część naszego środowiska. Prawdopodobieństwo, że spotkasz takiego lekarza w gabinecie, jest minimalne.
 3. Jeśli masz wyjątkowego pecha i jednak trafisz na lekarza, który odmówi wystawienia recepty na lek, powołując się na klauzulę sumienia, poproś o pisemne uzasadnienie odmowy w dokumentacji lekarskiej (lekarz jest do tego zobowiązany na mocy art. 38 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty).
 4. NIE PANIKUJ! Nie szukaj preparatów w internecie – to nielegalne i niebezpieczne. Skontaktuj się z nami (informacje odnośnie do kontaktu znajdują się w sekcji Kontakt). Zobaczymy, jak możemy Ci pomóc.
 5. Wypełnij Kartę wizyty awaryjnej i weź ją na wizytę do naszego lekarza. Nie wysyłaj jej nam mailem.
 6. Wykonaj test ciążowy. Wykonanie testu jest niezbędne, ponieważ preparaty antykoncepcji awaryjnej nie zakończą istniejącej ciąży, która może być skutkiem innego, wcześniejszego stosunku. Jeśli jesteś już w ciąży, przyjęcie tabletki jest bezzasadne i stanowić może niepotrzebny koszt.. Zapisz datę i godzinę wykonania testu.
 7. Skuteczniejszą i najlepszą dla Twoich potrzeb metodę antykoncepcji pomoże Ci dobrać lekarz/lekarka ginekolog/ginekolożka na standardowej wizycie.
 8. Pamiętaj, że niezabezpieczony stosunek seksualny pociąga za sobą ryzyko zakażenia infekcjami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli masz wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z lekarzem.

Kontakt

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować w sprawie otrzymania pomocy, właściwą drogą kontaktu jest formularz dostępny poniżej. Odpowiadamy na każdą wiadomość – jeżeli nie znajdziesz od nas odpowiedzi, sprawdź folder SPAM.

 • Kontakt do lekarza przekazujemy wyłącznie pacjentkom w sytuacji awaryjnej – wypisanie recepty możliwe jest jedynie po zbadaniu pacjentki.
 • Nie podajemy go partnerom i nie zajmujemy się wystawianiem recept przez internet.
 • Nie udzielamy porad lekarskich przez internet.
 • Nie zajmujemy się także udzielaniem porad odnośnie do wyboru metod antykoncepcji.
 • Prosimy o podanie lokalizacji z naszej mapy, do której masz najbliżej – https://lekarzekobietom.pl/jestem-pacjentka/lista-lokalizacji/

Formularz